Fővárosi képviselőként tavaly az egyik első előterjesztésem arra vonatkozott, hogy a Közgyűlés álljon ki a reptéri vasút eredeti, országos hálózatba integrált koncepciója mellett.
Sokan akkor is lehurrogtak, hogy semmi értelme az ilyen elvi kiállásoknak – pedig a Közgyűlés nagy többséggel állt ki a vasútba integrált megoldás terve mellett. És úgy tűnik, lett hatása: Lázár János és Nagy Márton miniszterek ma többek között azt jelentették be, hogy a korábbi tervektől eltérően koncesszióban, az országos hálózatba kapcsolódva, Kőbánya-Kispest és Monor között megépülő vasút vezet majd a Liszt Ferenc repülőtérre. Ez azt jelenti, hogy egy fontos nagyberuházás kapcsán sikerült érdemi eredményt elérnünk.
Immár 8 éve azt képviselem, hogy a reptéri vasútra nagyon is szükség van, de olyan módon, hogy az új vonal integrálódjon a meglévő országos vasúthálózatba. Ez ugyanis Budapestről és vidékről is mindenki számára gyorsabban és egyszerűbben elérhetővé tenné a repteret. Ezért kritizáltam élesen, amikor még másfél éve a kormány bejelentette, hogy Kínával együttműködve egy teljesen elkülönült lábakra állított külön vonalat építene a reptér és a belváros között.
Ehelyett a már évekkel ezelőtt elkészült, most újra leporolt terv szerint a különböző elővárosi és távolsági vonatok állnának meg a reptéren, egy új vonalon áthaladva a nemzetközi repülőtér előtere alatt. Ez a megoldás Budapesten belül egyszerre a Nyugati pályaudvar felé és a Déli Körvasúton át Kelenföld felé is adna kapcsolatokat, sűrű vonatközlekedéssel (10-15 percenként).
Ezáltal számos irányból lenne vonattal elérhető a repülőtér: nem csak a belvárosi Nyugatiból, de Újbudáról, a Közvágóhíd térségéből, de a vidéki nagyvárosok (Debrecen, Székesfehérvár, Nyíregyháza, Kecskemét, Szolnok) felől is.
Persze érdemes nagyon óvatosan közelíteni a mai bejelentéshez, hiszen egyszer már tartottunk itt 6-7 éve, aztán a kormány mégse építette meg a vasúti bekotest. Másrészről pedig egy vasútfejlesztés terén elpazarolt ciklus utolsó hónapjai jönnek, erősen kérdéses, ennyi idő alatt valójában meddig juthat a projekt és mi garantálja, hogy utána ne sikkadjon el.
Mindezzel együtt is komoly előrelépés az egy évvel ezelőtti helyzethez képest, hogy legalább a teljesen elhibázott kínai terv lekerült az asztalról.
Azt pedig akár a Rákosrendező ügye, akár a mai döntés is bizonyítja, hogy igenis az itt élőket képviselő Közgyűlés akkor jár el helyesen, ha világos és határozottan képviselt álláspontja van a Budapest jövőjét érintő ügyekben – még akkor is, ha a nyilvánosság az egyetlen eszköze, amellyel álláspontjának érvényt tud szerezni. Mert ha mi magunk sem tudjuk, hogy mit akarunk, akkor biztos semmi esély nincs a döntéseket befolyásolni.
- Magyar Péter szerint robbanás történt a MOL tiszaújvárosi üzemébenMagyar Péter közösségi oldalán arról számolt be, hogy robbanás történt a MOL tiszaújvárosi üzemében. A miniszterelnök tájékoztatása szerint Kapitány István a helyszínre utazik. A bejegyzés alapján egyelőre nem ismert, hogy pontosan melyik üzemegységet érintette az esemény, történt-e személyi sérülés, illetve volt-e veszélyesanyag-kijutás. A MOL tiszaújvárosi telephelye kiemelten fontos petrolkémiai létesítmény, ahol több veszélyes anyaggal kapcsolatos
- Elhunyt Scherer Péter64 éves korában elhunyt Scherer Péter Jászai Mari-díjas színész. Halálhírét a Nézőművészeti Kft. közölte; a hírek szerint a művész május 19-én délelőtt váratlanul hunyt el. Scherer Péter 1961. november 16-án született Ajkán. Pályája különleges utat járt be: a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen tanult, majd a színház és a film világa felé fordult. 1985-től az
- Elhunyt Sörös Sándor színművészHosszan tartó betegség után, 74 éves korában elhunyt Sörös Sándor Őze Lajos-díjas, Fényhang-életműdíjas színművész. Halálhírét a Vígszínház közölte, amelynek 1974 és 1990 között volt tagja. Sörös Sándor 1951. október 27-én született Budapesten. A Színház- és Filmművészeti Főiskolán 1974-ben végzett, Várkonyi Zoltán tanítványaként. Diplomája megszerzése után a Vígszínházhoz szerződött, ahol tizenhat éven át játszott, és közel
- Sulyok Tamás és az a bizonyos szék – amikor már a jelek is beszélnekVan az a politikai pillanat, amikor már nem a szavak a legerősebbek, hanem a mozdulatok. Vagy éppen a hiányuk. Egy elmaradó közös fotó. Egy furcsa beállítás. Egy kézfogás, amely megtörténik ugyan, de mintha mindenki azon dolgozna, hogy ne maradjon belőle emlékkép. Sulyok Tamás köztársasági elnök körül most pontosan ilyen helyzet alakult ki. A május 13-i
- Apa! Kezdődik! – elindul a ferencvárosi Mester belső szakaszának megújításaTervezetten május 13-án, szerdán elindul a ferencvárosi Mester utca belső szakaszának megújítása. A kivitelezés miatt a Ferenc körút és a Haller utca között ideiglenes forgalmi változásokra kell számítaniuk a gyalogosoknak és az autósoknak. A munkák során a közúti forgalmat elterelik: az első ütemben az autósok jellemzően a villamosvágányokon haladhatnak. A BKK a torlódások csökkentése érdekében




























