Kispesten élő vesetranszplantált sportoló a dobogón Liszabonban

Megosztom

Kispesten élő sportoló a Szervátültetettek Európa-bajnokságának dobogóján. 

Orbán Attila, a Kispesten élő vesetranszplantált sportoló 31 éve veseátültetett.  Idén ismét bebizonyította, hogy a szervátültetés nem jelent akadályt a kiemelkedő sportteljesítmények elérésében. Attila egészséges gyermekkorát követően kamaszkorában derült ki, hogy vesebetegségben szenved. 20 éves korában veseátültetésen esett át, amely lehetővé tette számára, hogy új életet kezdjen, és a sportban is maradandót alkosson.

A sikeres szervátültetés után Attila a szervátültetettek között kezdett versenyezni: röplabdázik és tollaslabdázik. Számos alkalommal állhatott a dobogó minden fokán az Európa- és világbajnokságokon. Az idei Szervátültetettek Európa-bajnokságán Lisszabonban ismét remek teljesítményt nyújtott. Bár az egyéni tollaslabda verseny erős mezőnyében most nem sikerült a dobogóra állnia, a férfi- és vegyespárosok mezőnyében egy ezüst- és egy bronzéremmel gazdagította éremgyűjteményét.

Attila kitartása, elhivatottsága és sportszerűsége példaértékű mindannyiunk számára. Az ő sikerei is bizonyítják, hogy a szervátültetés nem csak életet ment, hanem lehetőséget teremt arra, hogy teljes életet éljünk és kiteljesedjünk, akár a sportpályán is. Orbán Attila elkötelezettsége és eredményei mindannyiunkat inspirálnak és erőt adnak, hogy soha ne adjuk fel az álmainkat.

Harmadik helyen végeztek a magyar szervátültetettek a lisszaboni Európa-bajnokságon 

A harmadik helyen végzett 25 ország összesített pontversenyben a Magyar Szervátültetettek Szövetségének válogatott csapata a 2024-es Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa-bajnokságán, amelyet idén Lisszabonban rendeztek meg. A 25 országból érkezett több mint 500 versenyzővel szemben a magyar csapat 56 sportolója 10 sportágban bizonyította, hogy a szervátültetés nem jelent akadályt a kimagasló sportteljesítmény elérésében.

A legfiatalabb magyar versenyző, a 16 éves, kombinált vese- és májátültetett Varga Dominik két bronzérmet szerzett asztaliteniszben. A csapat legidősebb tagja, a 72 éves, szívátültetett Pengő László úszásban remekelve 4 arany- és 1 ezüstérmet nyert. A magyar csapat egyetlen tüdőátültetett versenyzője, a 22 éves Jakucs Edina is kiemelkedő teljesítményt nyújtott, egyéniben ezüst-, női- és vegyes párosban pedig két aranyérmet szerezve asztaliteniszben.

Az Európa-bajnokság legeredményesebb férfi versenyzője a magyar csapatból került ki: a 21 éves, csecsemőkora óta májátültetett Domonkos Ádám az egyéni úszásnemekben négy aranyérmet szerzett, majd tagja volt az ezüstérmes vegyesváltónak és az aranyérmes gyorsváltónak is, ezenkívül az 5 km-es utcai futásban is ezüstérmes lett.

A máj-, szív-, tüdő-, csontvelő-, és vesetranszplantált, valamint művesekezelt – veseátültetésre váró – magyar sportolók összesen 55 arany-, 46 ezüst- és 28 bronzérmet szereztek, amivel harmadik helyen végeztek a nemzetek összesített pontversenyében, ezzel méltón képviselve hazánkat a kontinensviadalon. Ezek a lenyűgöző eredmények és a sportszerű küzdelmek nemcsak a sportolók elszántságát és kitartását tükrözik, hanem azoknak az áldozatos munkáját is, akik a háttérben állnak. Orvosok, akik életeket mentenek, egészségügyi szakdolgozók, akik fáradhatatlanul gondoskodnak, edzők, akik inspirálnak, családtagok, akik feltétel nélkül támogatnak, egyesületek, akik a háttérből segítenek, és támogatók, akik hisznek bennük.

Ezek a sikerek mindannyiunkat felemelnek, és erőt adnak, hogy soha ne adjuk fel az álmainkat. A szervátültetés nem egy befejezés, hanem egy új kezdet, egy lehetőség arra, hogy teljes életet éljünk, és akár a sportpályán is kiteljesedjünk. Ezek a sikerek az ismeretlen és az élődonoroké is. Nélkülük nem lehetnének itt ezek a sportolók, nem írhatnánk ezt a történetet. 

Köszönjük az életet! 

… mert a szervátültetés életet ment!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük