Jaksity György közgazdász, a Concorde Értékpapír Zrt. vezetője és a Budapesti Értéktőzsde korábbi elnöke nem rejtette véka alá a véleményét Magyarországról. Szerinte Magyarország úgy ahogy van, beteg.
„Igen, Magyarország beteg, a szó minden értelmében véve.
Nincs funkcionáló, a kormányt elszámoltatni képes ellenzéke, az ország nagy része számára hozzáférhető szabad sajtója, elakadt a hatalmi ágak szétválasztása, a kelet-európai reformok úttörőiből mára az Európai Unióhoz legkevésbé felzárkózó ország lettünk, az európai uniós támogatások legmagasabb szintje ellenére.”
Kapcsolódó tartalom
A hatalom nem mindenható
… Az 1980-as években még a Közgázra jártam; egyetemista koromból emlékszem, hogy Amerikában akkortájt egészen kicsike vállalkozások, befektetőcsoportok vettek meg óriási cégeket – jellemzően hatalmas hitelek segítségével…
mondta Jaksity György közgazdász, a Concorde Értékpapír Zrt. vezetője és a Budapesti Értéktőzsde korábbi elnöke a Budapesti Corvinus Egyetem diplomaosztóján tartott beszédében.
A közgazdász szakember kimondta, amit Magyarországon sok ember száján ott csüng kimondatlanul.
„A leggazdagabb magyarok jelentős része egykori állami vagyon romjain vagy a jelenlegit megcsapolva és EU-s támogatásokkal felturbózva éli felhőtlen vagy még inkább felelőtlen életét. Én önöknek azt mondom, kedves végzősök, hogy
önök lesznek az a generáció, amelynek a feladata, amit mi elkezdtünk, a rendszerváltás végleges befejezése. Valós demokrácia kiharcolása és megteremtése. Az ország dohos, áporodott, betegségeket hordozó levegőjének megtisztítása, kiszellőztetése, a XX. század szégyenteljes ideológiai gúnyáinak szemétdombra vetése, elégetése.
Magyarország kompjának a modern európai civilizáció partjához való végleges kikötése. Ehhez nem elegendő jól képzett szakemberekké válni, ehhez jó embernek kell lenni.”
A teljes cikket és a videót megnézhetitek (amíg meg nem szakad) a telex.hu-n
- Az aszály vitte a kukoricát is
- A vörös báró vette meg a Honvédot
- Kötelező lesz a Magyar Postát is ajánlaniuk a webáruházaknak
- Csökkenő tendenciát mutat az építőipar
- Hogy értelmezzük az átlagkereset kifejezést?